27. kapitola

12. července 2013 v 12:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

27. kapitola

Originál ZDE
Když jsou vaši nejlepší přátelé Vasilissa Dragomirová a její sestra, můžete získat téměř všechno, co chcete. Dimitri volal, aby domluvil schůzku s doktorkou Contovou co nejdřív, ale její recepční řekla, hrubě, mohu-li dodat, že v dohledné době je její rozvrh úplně plný. Také řekla, že jediný volný termín je ode dneška za pár týdnů. Dimitri jí, samozřejmě jako gentleman odpověděl, že to není dobré, že potřebujeme lékařskou prohlídku hned. Řekla, že pro nás nemůže nic udělat a jestli s tím máme problém, že si můžeme najít jiného lékaře. Dimitri jí poděkoval za její čas a zavěsil. Kdybych s ní mluvila já, řekla bych jí, ať vezme ten svůj rozvrh a nacpe si ho někam. Zmínila jsem to Dimitriovi a ten mi řekl, že jsem impulsivní a iracionální. Řekl, že musíme být milí k těm, od kterých potřebujeme pomoc. Zaklela jsem a začala se hádat, aby semnou nejednal jako s dítětem. Začal mi říkat, že se tak chovám, ale pak si uvědomil, že jsou to hormony a přestal. Řekl jen, že mě miluje a políbil mě. Pak se ozvala Lissa.

"Možná můžu pomoct?" zněla nejistě.

"Pomoct nebo pomoct?" cítila jsem, že chce na recepční použít nátlak.

Usmála se. "Je to pomoc tak jako tak, Rose, bez ohledu na to, jak se na to díváš."

"No, proč ne, nejdřív zkusíme zavolat, a když to nepomůže, využijeme magii," navrhla Jill.

Usmála jsem se na ni.

"Má pravdu. Nevíme, jestli může odmítnout někoho, kdo se jmenuje Dragomir. Krom toho si stejně myslím, že vám bude podlézat, lidi,"řekla jsem. Lissa obrátila oči v sloup a odešla volat.

Zatímco doktorka byla milá na každého a nezatěžovala se politikou, její recepční byla nikdo, ve světě morojů. Dělala, co mohla, aby posílila své postavení. To zahrnovalo i pomáhání mocným královským nebo dokonce členům Rady. Lissa si vydobyla místo v Radě a Jill byla silná a vynalézavá. Zároveň byla milá jako její sestra. Nebyl žádný důvod, proč by měla recepční říct ne.

Po několika minutách se Lissa vrátila s obrovským úsměvem na tváři. "Řekla, že ano! Domluvila ti schůzku právě teď! Pojďme!" zvolala radostně.

Její vzrušení opadlo, když si uvědomila, že jsem jí nepozvala, aby šla s námi. Vzala jsem jí za ruku, druhou jsem chytila Dimitrie. Teď jsme šli bok po boku. Nemohla jsem si pomoct, ale byla jsem nervózní. I když Lissa viděla auru dítěte, neznamenalo to, že je v pořádku. A pokud není, je to všechno moje vina. I když jsem neměla v plánu otěhotnět, musím se o to dítě postarat. Lissa mi stiskla ruku.

"Rose, nebyla to tvoje vina. Byl to éter. Nemůžeš se obviňovat," řekla. Dimitri se trochu zamračil, ale pak pochopil a přikývl.

"Má pravdu Rozo. Budeš skvělá máma," hádal moje nevyslovené myšlenky.

Usmála jsem se. Naše konverzace utichla ve chvíli, kdy jsme vstoupili do recepce ordinace. Měla jsem pocit zadostiučinění, když jsem viděla, jak byla recepční zaskočená. Její ledově modré oči, podobné jako mají Ozerovi, se rozšířili do abnormální velikosti.

"To...to jste byli vy, kdo si sjednal schůzku?" zírala na nás.

"Ano," řekla Lissa pomalu. "Je v tom nějaký problém?"

"N...ne, já...jen jsem si neuvědomila, že je to pro vás, Rose." Při pohledu na mě se jí zúžili oči.

Po chvíli se uklidnila. Zapsala si moje jméno a ptala se mě na pár věcí, jako jestli je to moje první těhotenství. Když byla hotová, zavedla nás do ordinace. Doktorka vypadala překvapeně, ale hned se uvolnila.

"Pojďte dál, pojďte dál," řekla s vřelým úsměvem.

Usmála jsem se a stiskla Dimitriovu ruku trochu pevněji.

"Jsme tu na Rozinu první prohlídku," řekl Dimitri.

"Samozřejmě," odpověděla doktorka. "Pojďme do vyšetřovny."

Když jsme vešli, řekla mi ať se položím na lehátko. Bylo na mě trochu vysoko, ale Dimitri mi pomohl nahoru. Zkontrolovala mi krevní tlak a odebrala ampulku krve na testy, což mě samozřejmě znérvóznilo. Nelíbila se mi představa jehly v mé kůži. I když to bylo pro mé dobro.

"Dobře Rose, všechno se zdá být v pořádku, ale ještě potřebuju vzorek moči. Můžeš jít támhle," ukázala k jedněm dveřím v místnosti a podala mi kalíšek. Vytřeštila jsem oči a ona se na mě povzbudivě usmála. "Neboj se, je to běžný postup. Musím se jen ujistit, že nejsi diabetik. To je výraznější v moči než v krvi," řekla, jakoby uhádla na co jsem se chtěla zeptat.

Přikývla jsem a šla to udělat.

"Dobře. Teď si poslechneme tep miminka," přisunula nějaký přístroj k lehátku. Teď to trochu zastudí," dala mi na břicho průzračný gel. Trochu jsem sebou trhla.

Přiložila mi ten přístroj na břicho a místnost naplnil ten nejúžasnější zvuk na světě. Zvuk tlukotu srdce mého miminka. Oči se mi naplnily slzami a když jsem pohlédla na Dimitrie, měl v očích slzy také. "To je tak neskutečný," zamumlala jsem.

"Ano, to je. Zajímalo by mě Rose, chceš, abych udělala pár testů, abychom zjistili, jak se ti podařilo otěhotnět?" zeptala se doktorka.

"Ano, to bychom rádi," odpověděl Dimitri, když bylo jasné, že já toho nejsem schopná. Jeho přízvuk byl teď mnohem výraznější, což překvapilo mě i doktorku.

"Chcete udělat ultrazvuk?" zeptala se Lissa doktorky. Úplně jsem zapomněla, že je tam s námi. Doktorka se na mě podívala.

"Rose, kdys měla naposledy menstruaci?" zeptala se.

Musela jsem si její otázku několikrát přehrát, než jsem byla schopná odpovědět. "Předminulý měsíc," můj hlas zněl napjatě. Pořád jsem nemohla uvěřit tomu, že jsem těhotná. To byla jediná věc, kterou jsem nenáviděla, že jsem Dimitriovi nemohla dát dítě, ale teď to najednou možné bylo. Láska a ochranitelskost, které mě naplňovali, byli ohromující. "Budeme mít dítě!" řekla jsem Dimitriovi.

"Ano Rozo, budeme mít dítě," řekl s takovým úsměvem na tváři, že rozzářil celou místnost.

"Dobře, pojďme udělat ultrazvuk," řekla doktorka. Upravila monitor a dala mi na břicho další gel. Po chvíli se opět ozval zvuk srdce našeho dítěte. Otočila monitor tak, abych mohla vidět a řekla: "To je vaše dítě. Teda vlastně, děti."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 12. července 2013 v 12:49 | Reagovat

Děti ??? :D no ty... :D ty bláho !!! :D Rose se zcvokne :D :D božíííí :D !!!!

2 Cassi Cassi | E-mail | Web | 12. července 2013 v 14:58 | Reagovat

[1]: ano, ano, děti :-D

3 Elen Elen | 13. července 2013 v 9:57 | Reagovat

Děti ?? :D jako dvě ?? :D nebo víc ?? :D nádhera !! panebože :D co když bude místo dvojčat čekat trojčata ... nebo víc :D

4 Cassi Cassi | E-mail | Web | 13. července 2013 v 12:44 | Reagovat

[3]: :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama