19. kapitola

10. června 2013 v 18:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

19. kapitola

Originál ZDEPohled Lissa:Seděla jsem doma a snažila se očarovat pár náramků pro Rose, abych pomohla jí a sobě se stresem a dramaty kolem nás, když jsem pocítila náhlý tah v mém podvědomí, který okamžitě zničil všechnu koncentraci. Něco bylo špatně, něco se stalo Rose. Moje okolí vypadalo rozmazaně. Zamrkala jsem a vše bylo jasné jako den. Rose seděla na pohovce a dohadovala se s Dimitriem, který vypadal, jako by se právě vrátil ze směny. Ať už se hádali o čemkoli, vypadalo to opravdu důležitě, což naznačoval pevný Dimitriův pohled. Rose byla tvrdohlavá stejně jako Dimitri, když si něco usmyslela. Teď to zrovna vypadalo, že nechce udělat něco, co jí řekl. Prošla jsem její nedávné vzpomínky a zjistila, že jí chce vzít k lékaři, ale ona jít nechce. Její výraz byl stejně divoký jako Dimitriovo, takže si dokážete představit mé překvapení, když se najednou rozbrečela!

Rose Hathawayovou znám skoro celý můj život, nerozbrečela se snadno. Nicméně, v poslední době se zdálo, že její emoce jsou jako na horské dráze. Rozhodně nebyla žádný anděl, pokud přišlo na věci a lidi, na kterých ji záleželo, ale tohle bylo něco jiného. Byla krutá. Naši přátelé a Christian řekli, že jsem jejich nejhorší noční můra, ale myslím, že jsem jen reagovala na to, co jsem cítila poutem z Rose. Bylo to podobné tomu, jak se chovala, když ze mě vytáhla temnotu. Soňa mi řekla, abych z Rose tahala negativní emoce, čímž by vypadala klidnější, než ve skutečnosti je. Nechápejte mě špatně, byla ještě nevyrovnanější než obvykle, ale málokdo z našich přátel si toho všiml.

Rose a Dimitri byli dokonalý pár. Vždycky bylo úžasné vidět, jak si v jednu minutu jdou po krku a v další jsou tak milující a starostliví. Teď byl jeden z těch okamžiků, kdy ji Dimitriovy paže držely a ona mu plakala do hrudi a prosila, aby nemusela jít. Viděla jsem v jeho tváři zaváhání, Rose byla láska jeho života, jeho všechno. Věděla jsem, že ho bolelo stejně jako mě, ji vidět v bolestech. Nakonec však jeho potřeba ji chránit a udržet v bezpečí vyhrála, když jí řekl, že půjde. Rose si povzdechla. Věděla, že nemá smysl se s ním dohadovat, když se k něčemu rozhodne. Převlékla se a byli pryč. Bzučení telefonu mě přivedlo zpět do mé reality. Zamrkala jsem a opět se posadila ve svém obývacím pokoji. Při pohledu na telefon jsem zjistila, že to byla sms od Rose, jestli se s nimi setkám na klinice. Odepsala jsem jí, že budu tam. Převlékla jsem se a zamířila ke dveřím a cestou ještě napsala Christianovi, kde budu.Pohled Rose:Když jsme s Dimitriem šli na kliniku, cítila jsem, jak se mi potí dlaně. Nevadila mi klinika jako celek, ale něco na téhle návštěvě mě děsilo.

"Rozo, jsi v pořádku?" zeptal se mě Dimitri a chytl mě za ruku.

Zamrkala jsem. "Upřímně řečeno nevím.Napíšu Lisse, aby za námi přišla, ano?"

Dimitri přikývl. Něvím proč, ale myšlenka, že tam Lissa bude semnou, mě uklidňovala. Odepsala mi, že tam bude a my pokračovali mlčky v cestě. Ani jeden jsme neměli co říct.

Jak se klinika blížila, moje tepová frekvence se zrychlovala. Taky jsem si byla jistá, že jsem o několik odstínů zbledla. Dimitri si toho zřejmě všiml a zastavil.

"Rozo, bude to v pořádku. Bez ohledu na to co se stane, tam budu celou dobu s tebou." Řekl a dal mi stranou pár pramínků vlasů co mi spadly do obličeje. Chtělo se mi znovu začít brečet.

Šli jsme a já nikdy nebyla šťastnější, že vidím Lissu, než teď. V podstatě jsem se k ní rozeběhla a objala jí. Zjistila jsem, že viděla celou tu věc v našem domě. Věděla jsem, že to není její vina. Asi jsem ji k sobě vtáhla, ale nemohla jsem si pomoct. Byla jsem naštvaná. Moje emoce byly v poslední době jako zblázněné. Než jsem stačila něco říct, přistoupil k nám Dimitri a řekl, že je čas jít dovnitř.

"Nezlob se Rose, nemohla jsem si pomoct. Chceš abych šla s tebou dovnitř nebo ne?" zeptala se mě Lissa v mysli.

"Já vím, Liss. Zdá se, že posledních pár dnů nedokážu udržet své emoce na uzdě. A samozřejmě chci, abys šla!" řekla jsem jí nahlas a ona se usmála.

Doktorka Olivie Contová byla moje lékařka, protože doktorka Oledzká se vrátila na akademii. Patřila mezi moroje, kteří nemají rádi politiku. Nechovala se jako většina ostatních královských. Byla jednou z mála, kdo přijal můj vztah s Dimitriem.

"Ahoj Rose," řekla s vřelým úsměvem, "co se děje?" zeptala se.

Myslela jsem si, že jí to Dimitri řekl, ale očividně ne.

"No, je tu pár věcí. Jsem náladovější než obvykle a ráno se probouzím a musím jít zvracet."

"Nějaké divné chutě?" zeptala se.

"Nikdy jsem nepila kafe. Nikdy, až do teď." Odpověděla jsem.

"Dobře," řekla a sáhla do nějaké krabice. "Jdi tam a vezmi si tohle." Řekla a ukázala na neoznačené dveře napravo.

Podívala jsem se na štítek na obalu. "Těhotenský test? Spala jsem jen s Dimitriem. Je všeobecně známo, že dva dhampýři spolu nemůžou mít děti!" řekla jsem naštvaně. Cítila jsem, jak mi Lissa posílá uklidňující zprávy prostřednictvím pouta.

"No, ty jsi sotva průměrná dhampýrka, Rose. Vykazuješ všechny příznaky. Ber to jako preventivní opatření. Pokud nejsi těhotná, uděláme další testy, abychom zjistili, co s tebou je. Ale teď si jdi udělat ten test."

Chystala jsem se protestovat, když jsem ucítila teplou ruku na mé. Dimitri. "To je v pořádku, Rozo. Udělej to." Jeho hlas byl uklidňující.

Vzala jsem si test a zamířila do koupelny. Nastavila jsem časovač a vyšla ven čekat. Když zazvonil, nechtěla jsem se jít podívat. Doktorka se usmála a nabídla se, což jsem vděčně přijala. Trvalo to jen pár vteřin, než došla na záchod a podívala se na test, ale pro mě to bylo těch nejdelších pár vteřin v životě. Vyšla s úsměvem.

"Gratuluju Rose! Jsi těhotná!"14.6.2013 další kapitola
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 12. června 2013 v 15:57 | Reagovat

Aaa...ja to cekala !!!! Boziiii :) nemohla,by jsi se smilovat a dat dalsi kapitolu,driv ?? ;D

2 Cassi Cassi | Web | 12. června 2013 v 17:58 | Reagovat

[1]: Když dám další dřív, tak bys na další musela čekat zase dýl, protože mam předstih jen jedné kapitoly a zrovna teď nemám na překlady moc času

3 Tessinka Tessinka | 12. června 2013 v 22:41 | Reagovat

Aha... Tak to pockam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama