15. kapitola

27. května 2013 v 18:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

15. kapitola

Originál ZDEPohled Lissa:Pocítila jsem její strach jen vteřinu předtím, než mě stáhla za sebe. Koukla jsem se na její auru, i když jsem nemusela. Barvy kolem ní pulzovaly hrozně silně, z obvyklé rudé a zlaté, kterou měla díky našemu poutu, byli tmavší šedé a hnědé barvy. Ani Adrian, ani já jsme nedokázali říct, proč byla její aura obklopena černou, když jsme byly spojené předtím. Soňa si myslí, že to tím, jak je pouto teď obousměrné. Nicméně, to jsou jen spekulace. Podívala jsem se na auru Jill, když ji Eddie taky stáhl za sebe, podle Rose. Byla...dobře, uvolněná. Ať už se Rose zbláznila nebo ne, Jill to neovlivnilo.

"Rose, co se děje?" zeptala jsem se jí. Nezdálo se však, že by mě vnímala, byla příliš zaneprázdněná skenováním okolí.

Opakovala jsem otázku v její hlavě.

"Myslím, že je poblíž strigoj, Liss."

"Strigoj? Rose, v případě, že by tady byl strigoj, opravdu myslíš, že by Jill byla tak uvolněná? Vycítila by je tak jako ty."

"Co se děje?" zeptala se přicházející Sydney, když se postavila mezi mě a Jill, s malou ohnivou koulí v ruce. Sydney nejela jen kvůli nakupování. Kvůli tomu co se stalo v poslední době a protože jsme opustili ochranu dvora, nechtěla riskovat naši bezpečnost. Ohnivá koule rostla před očima a měnila barvu z červené na oranžovou a pak na modrou. Sydney nebyla jen bývalá alchymistka, byla čarodějka živlů.

"Rose si myslí, že cítí strigoje." Vysvětlila jsem jí.

Vypadala zmateně. A stejně tak i Jill. "Strigoj? Rose, jsme venku za denního světla a kromě toho, já necítím nevolnost," řekla Jill.Pohled Rose:Co se to sakra děje? Pokud Jill necítí nevolnost, pak to opravdu znamená, že tu kolem nebyli žádní strigojové. Tak proč mi bylo blbě? Připadala jsem si jak největší idiot na světě.

Pokynula jsem hlavou směrem k obchoďáku, kde bude chladněji. Při pohledu na Lissu a Jill na slunci, mi došlo, že těch pár minut je pro ně příliš dlouho. Vypadali bledší než obvykle a bylo jasné, že to nemá nic společného s nedostatkem krve. Obě dnes byly u dárců. Sydney uhasila ohnivou kouli a všichni jsme zamířili dovnitř.

"Hathawayová, jsi v pořádku?" zeptal se mě Eddie, když šel vedle mě.

"Jsem v pohodě," odsekla jsem tvrději, než jsem chtěla. Eddie byl můj dlouholetý kamarád a znala jsem ho moc dobře, abych věděla, že má jen starost. Špatný pocit v břiše už by měl ustoupit, ale ne. To bylo zvláštní. "Promiň, není mi dobře."

Když jsme vešli do obchoďáku a bylo jasné, že Lissa a Jill vypadají lépe, řekla jsem Sydney a Eddimu, že si musím odskočit. Potřebovala jsem běžet na záchod. Lissa chtěla jít semnou, ale odmítla jsem, že to není nutné. Cítila jsem její bolest, že se chovám divně a nechci ji sebou. Brzy ale pochopila, proč jsem ji sebou nechtěla.

Naštěstí jsem tam byla sama. Klesla jsem na kolena k WC a zvracela. Když mě to konečně přešlo, zasténala jsem a zvedla se na nohy. Cítila jsem, že Lissa je blízko. Vyšla jsem ven a ona na mě čekala u umyvadla.

"Co to bylo, Rose?" Měla strach, že jsem nemocná.

"Já nevím, Liss. To byl důvod, proč jsem tak zcvokla na parkovišti." Chápavě přikývla.

"Už jsi v pohodě? Můžeme odejít, pokud ti je blbě, nebo tě můžu uzdravit."

Zavrtěla jsem hlavou. "Jsem v pořádku. Možná jsem snědla něco špatného." Byla to pravda. Nevolnost byla pryč, jako by se nic nestalo. No, kromě té hnusné pachuti v puse.

Lissa se usmála a vytáhla balíček žvýkaček z kabelky. "Teď se budeš cítit líp."

"Vasiliso Dragomirová, ty jsi anděl z nebe," prohlásila jsem. Ona jen zavrtěla hlavou a zasmála se.

"Je tu Rose Hathawayová, kterou všichni známe a milujeme."

Vydali jsme se zpátky ke zbytku party.


31.5.2013 další kapitola
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 28. května 2013 v 11:35 | Reagovat

OO ... Rose je těhotná !! :D možná ... :D

2 Cassi Cassi | Web | 28. května 2013 v 14:29 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama