14. kapitola

24. května 2013 v 18:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

14. kapitola

Originál ZDEo tři týdny později

Poslední 3 týdny byly bez komplikací. Nic neobvyklého se nestalo. Začala jsem se nudit. Někdy jsem prostě chtěla jít ven a zabíjet strigoje. V podstatě jediné co jsem řešila bylo, že jsem znovu připoutaná k Lisse a ona ke mně. Nebylo snadné si uvědomit, že musím dát psychické bariéry pokaždé, když jsme sami s Dimitriem. Víc než jednou Lissa křičela, že nepotřebuje vidět naše pozdní noční dovádění. Nepatrná část mě, byla opravdu nadšená, že zakusila to, s čím jsem se já musela vypořádávat na akademii, ale zbytek mě viděl, že jsem malicherná. Lissa nemusela vidět Dimitrie a mě jak to děláme. Ne, když měla Christiana. Já bych to nepřála ani nejhoršímu nepříteli. Byli jsme jako Jill, když byla spoutaná s Adrianem. Jill prý viděla první setkání Adriana a Sydney a dokonce na Adriana žárlila. Věřila jsem každému slovu Jillina příběhu, protože jsem si to zažila na vlastní kůži. Učila jsem Lissu, jak blokovat většinu věcí, které se mezi mnou a Dimitriem odehrávali, ale ve chvílích intenzivních pocitů, jako například, když jsem dosáhla vrcholu, nebylo snadné udržet bariéry a nevtáhnout Lissu do své hlavy a aby byla svědkem všeho. Během prvního týdne, nebyla Lissa schopná se podívat na Dimitrie bez uzardění. To bylo opravdu ironické.

Věci v okolí Pensylvánie se uklidnili. Morojové přicházeli a odcházeli jak chtěli. Tak jsme se já, Lissa, Jill, Eddie a Sydney rozhodli jít nakupovat. U dvora se měl konat nějaký slavnostní večer a Lissa trvala na tom, že potřebujeme nové šaty. Takže sedíme v černém SUV s tónovanými skly a jedeme do nejbližšího obchoďáku. Královský dvůr je jako městečko, takže tam bylo pár center a dokonce i kaváren, ale moc velký výběr tam nebyl. Lissa měla díky svěřeneckému fondu od svého otce peněz dost, tak raději nakupovala venku. Pro mě už peníze taky problém nebyl. Mít otce gangstera má i svoje výhody. Sice jsem mu neústupně řekla, že peníze nepotřebuju, že jsem v pohodě, ale on trval na svém. Založil pro mě svěřenecký fond hned jak mu moje matka řekla, že je těhotná. Používala jsem ty peníze jen v případě nouze, nebo vyjímečně na nákup oblečení, což se mi sice líbilo, ale nebylo to moc často.

Když jsem byla propuštěna z kliniky, měli jsme už s Dimitriem dostavěný vlastní dům. Lidi na mě koukali a začali o mě mluvit, ale mě to bylo jedno. Už jsem se dávno naučila nedávat na názory těch, kteří nejsou v okruhu mých přátel. Náš dům byl hned vedle domu Lissy a Christiana. Královský dvůr měl spoustu nevyužitých pozemků a některé z nich patřili Dragomirům. Takže Lissa i Jill stavěli na svém. Já jsem dostala pozemek od otce, i když jsme s Dimitriem odmítli, trval na svém. Dokonce zašel tak daleko, že nám sehnal dělníky na stavbu.

Teď byl dokončen a my byli sousedé s Lissou a Christianem, vedle nich bydleli Jill a Eddie a vedle nich Adrian se Sydney. Adrian si vlastní dům stavět nemusel. Na královském dvoře byla spousta domů, které se dali levně koupit. Byl Ivaškov a navíc oblíbený prasynovec bývalé královny, i když o to Adrian nestál. Byl naštvaný, že jeho otec nepřijal jeho vztah se Sydney, tak se mu postavil a opustil klan Ivaškovů.

"Rose," řekla Jill. Řekla bych, že to není poprvé co mě oslovila.

"Jo?" otočím se na ní.

"Jsi v pořádku? Volám tě už 5 minut," zamrkala svýma nefritově zelenýma očima.

Zamrkala jsem. Tak dlouho? "Jo, jsem v pořádku. Jen jsem přemýšlela."

"Viníš Lissu," řekla Sydney s úsměvem. "To ona tě vzala od Dimitrie."

Jen jsem se usmála.

Zbytek jízdy jsme si povídaly, zatímco hudba hrála. Pětihodinová cesta utekla jako voda, jak jsme mluvili a dělali si srandu ze všech a všeho.

Když jsme dorazily do obchoďáku, vyskočila jsem z auta a protáhla se.

"Nesnáším být na jednom místě tak dlouho!" vykřikla Sydney. Všichni se smáli tomu dvojsmyslu. Najednou se mi udělalo nevolno. Byl to ten známý pocit, který mi říkal, že jsou poblíž strigojové. Ale to je nemožné. Byly jsme tam za denního světla. Nebo?


27.5.2013 další kapitola
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 26. května 2013 v 17:24 | Reagovat

OOO ... tak po tomhle nám musíš dát další kapitolku co nejdříve !!!! to bylo úžasný !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama