6. kapitola

26. dubna 2013 v 18:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

6. kapitola

Originál ZDEBylo opravdu těžké udržet oči otevřené, ale snažila jsem se dál bojovat. Snažila jsem se strigojovi ztížit pití z mého krku, ale už jsem neměla sílu, takže jsem pro něj nebyla žádný soupeř.

Zrovna, když jsem si myslela, že už je semnou konec, strigoj přestal. Zpočátku mému mozku chvíli trvalo, než zpacoval tento nový vývoj, ale brzy jsem si uvědomila, že ho někdo probodl. Shodila jsem strigoje ze sebe a snažila se vstát, ale nemohla jsem. Byla jsem příliš slabá, takže jsem byla nucena sledovat, jak ostatní strážci kolem mě bojují.

Něco mě praštilo do hlavy, až jsem zakřičela. Podívala jsem se nahoru a zjistila, že se ke mně blíží další strigoj. To on na mě hodil židli, která mě praštila do hlavy. Cítila jsem vlhkost v místě, kam mě zasáhla. Natáhla jsem ruku a dotkla se toho místa, když jsem ruku odtáhla, byla mokrá a lepkavá. Strigoj pokročil blíž, ale neměl šanci na mě dosáhnout. Dimitri proti němu bojoval jako posel z pekla. Bylo to fascinující a brzy byl po mém boku. Myslím, že jsem vypadala opravdu zle, protože takový výraz jsem v Dimitriově tváři ještě neviděla. Byla to směs lásky, soucitu a nenávisti? Neměla jsem šanci to zjistit, protože mě Dimitri vzal do náruče. Položila jsem si hlavu na jeho hruď a cítila vyčerpání z boje a z mých zranění. V hlavě mi bušilo až jsem chtěla křičet. Takovou bolest jsem ještě nikdy necítila.

Cítila jsem jak upadám do bezvědomí, ale Dimitriův hlas mě přitáhl zpátky.

"Rose, Rozo, neusni mi tu!"

Vzpomínka z doby, která se zdála být už dávno, blesklo mi hlavou. Bylo to zpátky u sv. Vladimíra, když se Natálie proměnila ve strigoje. Usínala jsem podobně jako teď, ale Dimitri mě držel vzhůru, dokud jsme nedorazili na kliniku. Nebyla jsem si ale jistá, jestli to bude fungovat i tentokrát.

"Miluju tě." Řekla jsem chraplavě. Mé oči se zavřeli při zvuku zběsilého tlukotu Dimitriova srdce.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Home is where you are?

Líbí
Ujde to
Nelíbí

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 28. dubna 2013 v 15:30 | Reagovat

ooo... dneska jsem začala číst tuhle tvoji přeloženou povídku a je úžasná ... překlad je moc dobrý !!! rychle další prosím !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama