5. kapitola

22. dubna 2013 v 18:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

5. kapitola

Originál ZDEŠli jsme po zvuku, který jsme slyšeli před chvílí. To kam jsme vešli nebylo neočekávané, ale stejně se mi zkroutili vnitřnosti. Strigojové, těla, byli všude. Naštěstí měl někdo tolik předvídavosti a shromáždil všechny moroje dohromady. Uživatelé ohně použili magii k ochraně těch, kteří se specializují na ostatní prvky.

Moje reakce byla okamžitá. Vytáhla jsem kůl z poudra na opasku a skočila do akce. Ale ne bez ujištění Dimitrie, že jsem ho milovala. Vrátil mi gesto a brzy splynul s davem strážců. Já ho následovala nedlouho poté. Napadla jsem prvního strigoje, který mi zkřížil cestu. Praštila jsem ho do břicho, za což mě obdařil bolestným zavrčením. Moje vítězství však bylo krátké a on se na mě vrhnul plnou silou.

V tom spěchu jsem si zapomněla svázat vlasy, čehož strigoj hned využil a popadl mě za vlasy.

"Budeš platit, mrcho!" zavrčel.

"Tím si nejsem tak jistá." Řekla jsem.

Kopla jsem ho levou nohou a zároveň ho udeřila do čelisti, tak že klopýtl pár kroků zpátky, ale hned se na mě vrhnul znovu. Periferním viděním jsem zahlédla další strigoje stahující se směrem ke mně. Instinktivně jsem škrábla strigoje kůlem do tváře. Praštil mě do hlavy. Viděla jsem rozmazaně a v hlavě mi zvonilo. Takhle ne, odmítám být zabita strigoji. Lissa mě potřebuje. Musela jsem bojovat za ni a Dimitrie. Dovolila jsem si se rozptýlit, když jsem slyšela Dimitriovu ruštinu, čímž jsem dala strigojovi navrh. Hodil mě na podlahu a další věc, kterou jsem věděla, že jsem přitlačena pod ním. Ovládl mě pud sebezáchovy a já se snažila dostat z pod něj. Jeho tvář se blížila k mému krku.

"Nejsi to co jsem čekal. Slyšel jsem lidi mluvit o slavné Rose Hathawayové, ale nejsi nic, jen dítě a ztráta času." Řekl.

Chtěla jsem ho poslat do prdele, ale rozmyslela jsem si to. Nechtěla jsem mu dát uspokojení z toho, jak mě jeho slova ovlivnily. To bylo díky Dimitriovi, že jsem přemýšlela takhle. Stará Rose by mu řekla víc než to.

Dimitri byl poslední věc, na kterou jsem myslela, než se mi jeho tesáky zaryly do krku. Nejdřív jsem se snažila, ale brzy mě zaplavila blaženost endorfinů. Notak, Rose. Myslela jsem, že jsi silnější než tohle. Musíš bojovat za Lissu a Dimitrie. To mi dodalo novou motivaci k boji, ale byla jsem slabá. Snažila jsem se s ním bojovat, ale nebylo to k ničemu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Home is where you are?

Líbí
Ujde to
Nelíbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama