2. kapitola

12. dubna 2013 v 18:00 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

2. kapitola

Originál ZDEŠli jsem ruku v ruce přes dvůr k domu Lissy a Christiana, když mě najednou něco trklo.

"Soudruhu," začala jsem, "proč jsi mě dnes ráno nevzbudil na trénink?"

Dimitri zavrtěl hlavou. "Rose, celou noc jsi byla neklidná. Až k ránu ses trochu uklidnila."

Neklidná? Byla jsem zmatená. Cítila jsem se skvěle. Vlastně lépe než doteď. Bylo pro mě obvyklé hodit budík na druhou stranu místnosti, taková jsem prostě byla. Nesnášela jsem ranní vstávaní, ale jakmile jsem v sobě měla šálek horké čokolády, byla jsem v pořádku.

Naštěstí tím rozhovor o minulé noci skončil, když jsme dorazili k Lisse. Donesla se k nám vůně slaniny. Otevřela jsem a vešla, jako bych tu byla doma. A myslím, že to tak i bylo. Toto místo bylo jako druhý domov pro oba, Dimitri a já jsme měli zřídkakdy večeři doma. Dimitri byl úžasný kuchař a taky mi vařil, jen ne doma. Dimitri byl Christianovi nablízku, protože to byl jeho svěřenec. Trávili čas tím, že nám připravovali večeři. Vypadá to, že všichni mí přátelé umí vařit, zatímco já bych spálila i vodu, kdybych měla příležitost.

"Rose!" ozvala se Lissa. Zamrkala jsem, neuvědomila jsem si, že tam stála.

"Ahoj Liss."

"Jsi v pořádku?" zeptala se.

"Jasně." Odpověděla jsem.

"Ahoj Rosie, dáš si taky slaninu?"

"Jasně ohnivče, ale nakopu ti prdel, jestli mi budeš říkat Rosie!"

Lissa zavrtěla hlavou. "Nechte toho vy dva! Máme zpoždění. Jestli si nepospíšíme, tak nám ujedou."

Jen jsem na ni vyplázla jazyk. Byla jako Dimitri, vždy nám přeruší zábavu. Popadla jsem talíř se slaninou a vejci, sedla jsem si a začala se cpát. Christianova slanina byla nejlepší. On by dělal se slaninou skoro vše. Vzpomínám si, že tenkrát u sv. Vladimíra dělal sekanou a zabalil ji do slaniny.

"Připravená?" zeptala jsem se Lissy.

"Jo. Oh, Rose, není to vzrušující?!" nahodila jsem falešný úsměv na tváři. Lissa měla zasedání Rady, ale dnes museli opustit dvůr, aby se dostali na místo.

"Vzrušující!" napodobila jsem jí. Nelíbilo se mi, že musíme opustit dvůr, ale nemohla jsem s tím nic dělat. Lissa tvrdě pracovala, aby se morojská a dhampýrská společnost dostala tam, kde je dnes. Nemohla jsem se jí zeptat, proč bylo zasedání Rady přesunuto ven.

Lissa byla učitelka pro uživatele éteru na dvoře. Christian společně s Jill a Miou učil obrannou magii. Dimitri a já spolu s Eddiem učíme bojovat moroje. Adrian někdy pomáhá Lisse s éterem, ale je spíš učitel výtvarné výchovy. Vzhledem k tomu, že uživatelů éteru není mnoho, učí Lissa ještě ve školce. Kromě naší učitelské práce jsme já, Dimitri a Eddie samozřejmě pořád strážci. Stále hlídáme dvůr a doprovázíme naše svěřence, pokud opouštění ochranu dvora. Eddie je opatrovník Jill.

Brzy jsme dorazili do garáží, kde na nás čekalo černé SUV. Všichni jsme nasedli a vyrazili.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám Home is where you are?

Líbí
Ujde to
Nelíbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama