1. kapitola

10. dubna 2013 v 18:58 | Cassi |  Domov je tam, kde jsi ty

DOMOV JE TAM, KDE JSI TY

1. kapitola

Originál ZDE

Překlad není úplně slovo od slova, snažila jsem se, aby to dávalo smysl. Ale jsem amatér, tak mě neukamenujte. Komenty potěší. xoxoPíp, píp, píííííp!

Zasténala jsem, vstala a odhodila budík z nočního stolku. Uslyšela jsem hrdelní smích, který bych poznala kdekoli.

"Rozo opravdu? To byl už čtvrtý, který jsi zničila tento týden!" řekl můj ruský bůh. Jeho tvář byla vážná, s maskou strážce, kterou zvládal tak dobře, ale já viděla pobavení v jeho očích.

Usmála jsem se a prostě vypnula zvonění budíku. Dimitri vypadal, jako by byl vzhůru už nějakou dobu. Seděl na židli v blízkosti okna a díval se na rychle zapadající slunce. Po všech těch letech, byl Dimitri stále fascinován sluncem. Jeho strigojoské dny si na něm definitivně vzaly svou daň.

"Opravdu soudruhu," řekla jsem s našpulenou pusou, "to mi ani nedáš pusu na dobré ráno?" To ho rozesmálo.
"Odpusť mi Rozo, ale kdy jsem tě měl políbit? Bylo to, když jsi srazila budík z nočního stolku? Nebo to možná bylo, když jsi bojovala s tlačítkem stop?"

Chystala jsem se na jednu z mých chytrých odpovědí, ale pak jsem ztuhla.

"Rozo?" zeptal se, všechno jeho pobavení bylo pryč. "Co se děje lásko?"

"Dimitri, tys byl jen sarkastický. Tys! Byl! Byl, sarkastický?" koktala jsem.

V obličeji se mu objevilo pochopení. Usmál se, ale v hloubi duše jsem věděla, že na mě chce začít křičet.
Vylezla jsem z postele a přešla k němu. Zabalila jsem své ruce kolem něj a dostala se k němu na klín, takže jsem ho mohla políbit. Políbil mě zpátky, ale když jsem prohloubila polibek, odtáhl se. Zamračila jsem se a naklonila se, abych ho políbila znovu.

"Klid holka." Řekl a vymanil se z objetí. "Pokud hned nepřestanem, přijdeme pozdě do práce."

Podívala jsem se na hodiny a uvědomila si, že má pravdu. Měli jsme půl hodiny před tím, než budeme muset jít. Měla bych jít za Lissou, zatímco Dimitri má jít za Christianem. Po zamumlání několika nevybíravých slov, která by mi vynesla nějaký trest od Dimitrie, jsem zamířil do sprchy. Myslela jsem, že Dimitri přestane s lekcema zenového myšlení, ale dobře, dívka může snít. Byl mnohem laskavější na veřejnosti, ale někdy ještě vklouzl do role mého učitele. A samozřejmě, to mě otravovalo. Myslím, že to dělal za jediným účelem, protože mi to bylo nepříjemné.

Když jsem vylezla ze sprchy, oblékla jsem si obvyklou strážcovskou černobílou uniformu, svázala si vlasy do pevného drdolu a zamířila do kuchyně, kde na mě Dimitri čekal s kouřícím šálkem horké čokolády. Věnovala jsem mu vděčný úsměv, ale on zavrtěl hlavou.

"To není všechno." řekl a přešel k ledničce. Vytáhl krabici s tuctem koblih s čokoládovou polevou! Vzala jsem mu krabici z ruky a hned si nacpala jednu koblihu do pusy.

"Tyhle jsou vždy nejlepší!" Řekla jsem.

Vychutnávala jsem si dalších pár koblih, ale byla jsem hrubě přerušena výbuchem smíchu Dimitrie. Obdařila jsem ho tázavým pohledem. Ukázal na znečištěnou plochu chladničky. Zamračila jsem se, ale podívala se tam.Pohled přede mnou byl opravdu komický. Moje tvář byla pokryta čokoládou. Začala jsem se smát taky a zamířila do koupelny, abych se umyla. Při cestě ven, jsem se podívala na hodiny. Zaklela jsem a rychle zamířil ke dveřím, kde jsem dohnala Dimitrije, který vyšel ven, když si uvědomil, že jsem byla hned za ním.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám Home is where you are?

Líbí
Ujde to
Nelíbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama